Informacja dla studentów V roku na temat praktycznego nauczania na VI roku studiów

Szanowni Studenci.
Zgodnie z obietnicą przedstawiam Państwu założenia nauczania praktycznego na VI roku.

1. Studenci mogą wybrać miejsce odbywania nauczania praktycznego w obrębie wszystkich specjalności (wszystkich lub wybranych) określonych w Dzienniku Ustaw Poz. 631 ( choroby wewnętrzne, pediatria, chirurgia, ginekologia i położnictwo, psychiatria, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna oraz specjalność wybrana- może być taka sama jak specjalności obowiązkowe)
  2. Specyfika miejsca odbywania nauczania praktycznego, zakres godzinowy kształcenia i umiejętności, które powinien posiąść student określone są ustawowo- dla Państwa szczegółowej wiedzy w tym temacie załączamy do niniejszej informacji:
    1. “Porozumienie w zakresie odbywania praktycznego nauczania klinicznego”- kolejne paragrafy porozumienia wprowadzą Państwa w szczegóły zawierania porozumienia z Jednostkami nie wchodzącymi w struktury Collegium Medicum UMK
    2. “Dziennik praktyk” – czyli wykaz procedur praktycznego kształcenia
  3. Mogą Państwo, oczywiście, pozostać z nami i odbywać praktyczne nauczanie kliniczne w Jednostkach naszego Wydziału Lekarskiego
  4. Możliwość wyjazdu została podyktowana myślą o mniejszych grupach studenckich, o indywidulanym wyborze mentora praktycznego nauczania, w końcu także o szansie wcześniejszego zaprezentowania się przyszłemu pracodawcy i jego trafnym wyborze w przyszłym życiu zawodowym
  5. Opłata za studia niestacjonarne pozostaje bez zmian, tak, jak uzgodniono przy podpisywaniu umowy przed rozpoczęciem studiów na WL CM UMK; sytuacja podobna ma miejsce, gdy wyjeżdżają Państwo w ramach programu MOSTUM do innych uczelni polskich- wtedy opłata pozostaje w uczelni macierzystej, a inne uczelnie udostępniają kształcenie w ramach porozumienia bez opłat
  6. Praktyczne nauczanie kliniczne kończy się egzaminem, który odbywa się u nas i który to egzamin przygotowują nasi nauczyciele akademiccy. Nasza ideą jest, aby egzamin był jak najbardziej podobny do Lekarskiego Egzaminu Końcowego i stanowił próbę generalną prze tym ważnym zdarzeniem. Umiejętności praktyczne zaś, zalicza Państwu opiekun każdej specjalności, w miejscu, gdzie Państwo odbywają praktyczne nauczanie kliniczne.

Winszujemy Państwu dobrych wyborów na przyszły, ostatni rok studiowania.

Z życzliwością i otwartością na Państwa uwagi
Kolegium Dziekańskie WL

Dziennik praktyk (528 KB)
Wzór porozumienia w zakresie odbywania praktycznego nauczania klinicznego (237 KB)