Informacje wspólne dla wszystkich kierunków

– Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza

W związku ze zbliżającymi się praktykami wakacyjnymi w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy, które realizowane są przy współpracy z Collegium Medicum w Bydgoszczy należy zastosować się do poniższych zasad:

1. Wytyczne dotyczące szkoleń BHP, PPOŻ, Zakażeń Szpitalnych i Ochrony Środowiska:

Praktyki można rozpocząć po odbyciu szkoleń wstępnych z zakresu BHP, PPOŻ, Zakażeń Szpitalnych oraz Ochrony Środowiska. Szkolenia będą odbywać się sali wykładowej A019 w Budynku Patomorfologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy o godzinie 8:30. (budynek zlokalizowany
jest na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9).

UWAGA !!!: Ze szkoleń z zakresu BHP, PPOŻ, Zakażeń Szpitalnych oraz Ochrony Środowiska zwolnieni są studenci Pielęgniarstwa, którzy brali już udział w szkoleniach w następujących terminach: 13.12.2022 r., 20.12.2022 r., 09.01.2023 r. oraz 20.01.2023 r.

Harmonogram szkoleń:

Istnieje możliwość realizacji szkoleń w innym wybranym terminie z zastrzeżeniem, że w takim wypadku pierwszeństwo mają osoby z harmonogramu praktyk. Osoby zainteresowane zmianą terminu szkolenia nie mają pewności, że w wybranym przez siebie terminie będą mogły zrealizować szkolenia z uwagi
na ograniczoną przepustowość sali.

1. Podpisaną Kartę Obiegową potwierdzoną przez opiekuna praktyk wraz z uzupełnionym instruktażem stanowiskowym należy dostarczyć niezwłocznie do Biura Podawczego Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
  2. Dokumenty potwierdzające realizację praktyki studenckiej uzupełnia Opiekun Praktyki.

– Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela

Studenci przed odbyciem praktyki muszą odbyć szkolenie BHP, które odbywa się we wszystkie poniedziałki i środy o godzinie 8:00 w sali audytoryjnej szpitala (budynek główny, niski parter przy szatni studentów). Następnie powinni zgłosić się do Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi  (pokój 08C ) w celu ustalenia, na jaki oddział zostali przydzieleni – Pani Małgorzata Florek, tel. (52) 365-59-08

Jednocześnie informujemy, że studenci, którzy zdecydują się na praktyki poza szpitalami klinicznym oraz w ramach wyjazdów zagranicznych z programu ERASMUS lub IFMSA zobowiązani są do przedstawienia Dzienniczków Praktyk z tych wyjazdów z zaliczeniem umiejętności tam wskazanych zgodnie ze standardami kształcenia na kierunku lekarskim, programem studiów i regulaminem praktyk.