Biologia Medyczna na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018

obrazek: fot.Krzysztof Kierzenkowski]
fot. Krzysztof Kierzenkowski

W miniony weekend pracownicy Katedry Biologii i Biochemii Medycznej tworząc team „Biologia Medyczna CM UMK” reprezentowali Wydział Lekarski podczas największej triathlonowej imprezy sportowej w Polsce – Enea Bydgoszcz Triathlon 2018.

W sobotę 7 lipca 2018 r. o godz. 22.30 aż 4 osoby z jednostki wzięły udział w charytatywnym wydarzeniu - Enea Bieg Nocny 2018, podczas którego zawodnicy zmierzyli się z dystansem 5,3 km.

Następnego dnia – w niedzielę 8 lipca 2018 r. dwie 3-osobowe sztafety oraz 1 zawodnik indywidualny pokonali dystans 1/8 triathlonu (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,2 km biegu).

Pracownicy Katedry już od dawna z powodzeniem startują w imprezach biegowych. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wiązał się dodatkowo z koniecznością przygotowania do pokonania etapu pływackiego oraz rowerowego. Stanowiło to nie lada wyzwanie dla reprezentantów Wydziału Lekarskiego i motywację do intensywnej pracy nad formą, gdyż był to ich debiut w zawodach triathlonowych.

Zawodnicy serdecznie dziękują kibicom - pracownikom CM i ich rodzinom, którzy poświęcili swój czas żeby ich wspierać i dopingować.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć