Kontaktul. Jagiellońska 13, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 33 96
e-mail: dzieklek@cm.umk.pl

Biologia Medyczna na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Krzysztof Kierzenkowski

W miniony weekend pracownicy Katedry Biologii i Biochemii Medycznej tworząc team „Biologia Medyczna CM UMK” reprezentowali Wydział Lekarski podczas największej triathlonowej imprezy sportowej w Polsce – Enea Bydgoszcz Triathlon 2018.

W sobotę 7 lipca 2018 r. o godz. 22.30 aż 4 osoby z jednostki wzięły udział w charytatywnym wydarzeniu - Enea Bieg Nocny 2018, podczas którego zawodnicy zmierzyli się z dystansem 5,3 km.

Następnego dnia – w niedzielę 8 lipca 2018 r. dwie 3-osobowe sztafety oraz 1 zawodnik indywidualny pokonali dystans 1/8 triathlonu (475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,2 km biegu).

Pracownicy Katedry już od dawna z powodzeniem startują w imprezach biegowych. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wiązał się dodatkowo z koniecznością przygotowania do pokonania etapu pływackiego oraz rowerowego. Stanowiło to nie lada wyzwanie dla reprezentantów Wydziału Lekarskiego i motywację do intensywnej pracy nad formą, gdyż był to ich debiut w zawodach triathlonowych.

Zawodnicy serdecznie dziękują kibicom - pracownikom CM i ich rodzinom, którzy poświęcili swój czas żeby ich wspierać i dopingować.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture.