Katedra Anatomii Prawidłowej

ul. Łukasiewicza 1, 85-821 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 37 05
e-mail: kizanat@cm.umk.pl

Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej budynek Collegium Medicum UMK przy ul. Łukasiewicza 1

Scapula Aurea

Scapula Aurea 2017

Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2017

Studenci studiów anglojęzycznych na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK znaleźli się na czwartym miejscu w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Anatomicznej „Scapula Aurea/Golden Scapula”.

W rankingu konkurencji indywidualnej student Neil Courtney z English Divison osiągnął czwartą pozycję. Napisał test wiedzy anatomicznej najlepiej ze wszystkich studentów anglojęzycznych w Polsce, uzyskując 60 punktów. Nieco gorzej poszło mu z tzw. „szpilkami”, tym samym zabrakło mu jednego punktu do trzeciego miejsca.

W rankingu konkurencji zespołowej anglojęzycznej, studenci Collegium Medicum UMK również zajęli 4 miejsce. Pośród wyróżnionych znaleźli się: Nimat Andisha i Tipsuda Termboontavorn.

Konkurs odbył się 27 maja 2017 r. w Katedrze Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Jest to konkurs skierowany do studentów, którzy w swoich macierzystych uczelniach osiągnęli najwyższy poziom wiedzy w zakresie anatomii.


Scapula Aurea 2016

Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2016 Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2016Studenci Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy odnieśli ogromny, podwójny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea. 4 listopada 2016 r. zweryfikowano rozstrzygnięcie konkursu Scapula aurea, który odbył się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w dniach 3-5 czerwca 2016 r.

Nasi studenci uplasowali się na wysokich pozycjach:

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej:

 • Wawrzyniec Skoczylas

II miejsce w klasyfikacji drużynowej:

 • Mikołaj Czerwiński
 • Karol Górski
 • Maciej Ledziński
 • Wawrzyniec Skoczylas

Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej i drużynowej zdobyli Studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W konkursie zmagali się studenci kierunków lekarskich z 11 ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 30 szczegółów anatomicznych (szpilek) na preparatach utrwalonych w formalinie oraz 40 szczegółów anatomicznych na obrazach RTG, CT i MRI (tzw. dyskoteka anatomiczna). Egzamin testowy obejmował 80 pytań jednokrotnego wyboru i 10 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.

Miło też nam przypomnieć, że w Scapula Aurea nasi studenci w roku 2014 zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a w roku 2015 zarówno studenci polskojęzyczni, jak i anglojęzyczni zdobyli I miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Gratulujemy!


Scapula Aurea 2015

Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2015Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2015 oraz Golden Scapula 2015 został zorganizowany w Bydgoszczy w dniach 29-31 maja 2015 r.

Organizator:

Katedra i Zakład Anatomii Prawidłowej
Collegium Medicum UMK
ul. Łukasiewicza 1
85-821 Bydgoszcz
e-mail: kizanat@cm.umk.pl
e-mail: scapula@cm.umk.pl

tel.: +48 52 585 37 05


Scapula Aurea 2014

Studenci polskojęzyczni i anglojęzyczni I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK odnieśli ogromny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea i Golden Scapula Anatomy Competition 2014, zorganizowanym w Katowicach w dniach 29-30 maja 2014 r. W konkursie uczestniczyli studenci kierunków lekarskich z 9 ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Warszawy, Szczecina i Wrocławia.
Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 50 struktur anatomicznych na preparatach, obrazach radiologicznych, tomograficznych i ultrasonograficznych, a egzamin testowy obejmował 50 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.
Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2014 Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2014 Uczestnicy Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2014
Poczwórny sukces naszych studentów to:

 1. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci polskojęzyczni:
  • Kamil Chojnacki
  • Konrad Kamiński
  • Mateusz Pomykała
  • Szymon Staniszewski
 2. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci anglojęzyczni:
  • Hannes Backlund
  • Victoria Gressmyr
  • Truls Albert
  • Wahidullah Andisha
 3. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej
  • Konrad Kamiński
 4. Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej
  • Mateusz Pomykała

Serdecznie gratulujemy!