Sztuka Rozmowy Podstawą Diagnozy

II Międzynarodowa Konferencja fot. Łukasz Gorzelak

Podsumowanie II Międzynarodowej Konferencji „Sztuka Rozmowy Podstawą Diagnozy”

W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy odbyła się II edycja Międzynarodowej Konferencji „Sztuka Rozmowy Podstawą Diagnozy”, której głównym celem było zwiększenie kompetencji pracowników służy zdrowia w zakresie poprawnej komunikacji z pacjentem oraz promocja rozwoju naukowego i podejmowania badań dotyczących komunikacji w medycynie.

Konferencja powstała dzięki współpracy Studenckiego Koła Naukowego „Komunikacji w Medycynie” CM UMK, Pracowni Komunikacji w Medycynie CM UMK oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej. Wydarzenie zgromadziło wielu uczestników i gości pochodzących zarówno z Polski jak i krajów na całym świecie.

„Koszt wprowadzenia nowego leku onkologicznego na rynek to około 650 milionów dolarów. Po tym pacjent go nie bierze, bo nie wie jak.” mówił prof. Michael Wolf z Northwestern University w Chicago podczas gali otwarcia konferencji, zwracając uwagę uczestników na wagę komunikacji w medycynie. O różnych aspektach rozmowy z pacjentem opowiadali specjaliści z USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Danii oraz całej Polski. Wykłady kończyły się ożywioną dyskusją nad podjętymi tematami, w której udział brali zarówno doświadczeni specjaliści jak i młodzi adepci sztuki lekarskiej. Mieliśmy również okazję wysłuchać opinii pacjentów na temat różnych systemów opieki zdrowotnej z Ukrainy, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.

Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty, podczas których uczestnicy mogli praktycznie przećwiczyć swoje umiejętności oraz sesja prac studentów i młodych naukowców, podczas której zainteresowani mogli przedstawić swoje prace dotyczące komunikacji.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej konferencji.

Wszystkim obecnym dziękujemy za udział. Do zobaczenia już za rok na III edycji wydarzenia!

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.