logo zamiast zdjęcia

III Letnia Szkoła Medycyny Personalizowanej New Horizons in Personalized Medicine

Polska Koalicja Medycny Personalizowanej - Stowarzyszenie we współpracy z Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie i European Alliance for Personalized Medicine organizuje III Letnią Szkołę Medycyny Personalizowanej New Horizons in Personalized Medicine. Odbędzie się ona w dniach 19-22 czerwca 2018 r. w Warszawie, po raz pierwszy w Polce.

logo zamiast zdjęcia

Haploid Markers 2018 ”Inferring ancestry from DNA” za nami!

W dniach 17-19 maja 2018 r. w centrum konferencyjnym Opera Nova w Bydgoszczy odbyła się zorganizowana przez Katedrę Medycyny Sądowej Collegium Medicum UMK międzynarodowa konferencja Haploid Markers 2018.

zdjęcie

Wykłady fakultatywne w j. angielskim

W związku z zaplanowanym przyjazdem Prof. Mauro Panteghini, wybitnego eksperta z dziedziny medycyny laboratoryjnej, w charakterze „Visiting Professor” na zaproszenie Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, w dniach 25, 28-29 maja 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy osoby, w szczególności studentów 4-5 roku Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu do wysłuchania cyklu wykładów, które osobiście poprowadzi Profesor Mauro Panteghini.

International Cardiovascular Research Meeting - podsumowanie

W dniach 10-12 maja 2018 r. wybitni polscy i zagraniczni naukowcy w dziedzinie kardiologii zebrali się w Operze Nova w Bydgoszczy na XI edycji konferencji International Cardiovascular Research Meeting zorganizowanej przez Klinikę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UMK.

Pomoc materialna

Sejmik Województwa Lubuskiego określił zasady przyznawania przez Województwo Lubuskie pomocy materialnej studentom kształcącym się na kierunku lekarskim.

Medycyna narracyjna

8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja „Medycyna narracyjna. Wartość opowieści o doświadczeniu choroby w praktyce klinicznej, badaniach i edukacji.”

Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza

zdjęcie

Interdyscyplinarne, anglojęzyczne, stacjonarne studia doktoranckie o zasięgu międzynarodowym

Sztuka Rozmowy Podstawą Diagnozy

Podsumowanie II Międzynarodowej Konferencji „Sztuka Rozmowy Podstawą Diagnozy”

W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy odbyła się II edycja Międzynarodowej Konferencji „Sztuka Rozmowy Podstawą Diagnozy”, której głównym celem było zwiększenie kompetencji pracowników służy zdrowia w zakresie poprawnej komunikacji z pacjentem oraz promocja rozwoju naukowego i podejmowania badań dotyczących komunikacji w medycynie.

Wyniki Bydgoskich Igrzysk Symulacji

26 kwietnia 2018 r. w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK odbyły się pierwsze lokalne zawody symulacji medycznej zwane Bydgoskimi Igrzyskami Symulacji.

Ruszył sezon biegowy

Tradycją stało się już, że pracownicy Katedry Biologii i Biochemii Medycznej reprezentują naszą Uczelnię podczas imprez biegowych.

Witamy na nowej stronie Wydziału

Witamy na nowej stronie Wydziału Lekarskiego. Innowacyjna odsłona strony ma na celu poprawę przejrzystości, funkcjonalności, a przede wszystkim spójności ze stroną główną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Badania genetyczne dla IPN

Przetarg na badania genetyczne dla Instytutu Pamięci Narodowej rozstrzygnięty - Collegium Medicum UMK liderem zwycięskiego konsorcjum.
Collegium Medicum UMK stanęło na czele konsorcjum uczelni medycznych, które podpisały umowę z Instytutem Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, na wykonywanie badań genetyczno-identyfikacyjnych materiału biologicznego pochodzącego z ekshumowanych szczątków ludzkich, ofiar terroru komunistycznego oraz niemieckiego nazizmu.

Nowa sala w CSM - pacjent wirtualny

Od 16 kwietnia 2018 r. Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK udostępnia dla studentów kierunku lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo a także ratownictwo medyczne salę komputerowego wspomagania nauczania - pacjent wirtualny.

zdjęcie

Lic. Alicja Mułyk, studentka studiów II stopnia na kierunku biotechnologia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zajęła 1 miejsce w trakcie Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbyły się 7 kwietnia 2018 r. w Bydgoszczy.

Promocja doktorska

6 kwietnia 2018 r. o godz. 13:00 w Auli A-B przy ul. Jagiellońskiej 13-15 w Bydgoszczy odbyła się uroczysta promocja doktorska.

Kampania o udarze mózgu

Studenci działający w Studenckim Kole Naukowym przy Klinice Neurologii Collegium Medicum UMK, pod opieką Kierownika Kliniki dr. hab. n. med. Grzegorza Kozery, poprowadzą kampanię edukacyjną "uDARuj zdrowie" skierowaną do uczniów szkół oraz seniorów w zakresie udaru mózgu.

40th Edinburgh Clinical Neurology Course, 1st & 2nd November 2018

Medicalia 2017

2 grudnia 2017 r. w Collegium Medicum UMK odbył się Dzień Nauki MEDICALIA 2017. Ogromne zainteresowanie jak co roku wzbudziły zajęcia prowadzone przez dr. n. med. Przemysława Gałązkę z Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży p.t. "Sala operacyjna jako codzienne miejsce pracy chirurga dziecięcego i instrumentariuszki."

Dyplomatorium

4 listopada 2017 r. w Operze Nova w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Wydziału Lekarskiego.

IMMATRYKULACJA STUDENTÓW I ROKU

zdjęcie

Profesor Jędrzejczyk wyróżniony "Convallaria Copernicana"

Na wniosek Wydziału Lekarskiego, podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2017/2018, wybitny chirurg Profesor Waldemar Jędrzejczyk otrzymał specjalne Wyróżnienie UMK "Convallaria Copernicana"