Scapula Aurea i Golden Scapula 2018

fot. Mateusz Badura

Z ogromną radością informujemy, iż zarówno polsko– jak i anglojęzyczni Studenci I roku kierunku lekarskiego CM UMK odnieśli ogromny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea i Golden Scapula 2018, zorganizowanym w Gdańsku w dniach 01.06. – 03.06.2018 r.

W konkursie uczestniczyli Studenci polsko– i anglojęzyczni kierunku lekarskiego z 16 następujących ośrodków akademickich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa (2), Lublina, Łodzi, Olsztyna, Radomia, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Zabrza. Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 50 struktur anatomicznych na preparatach, obrazach radiologicznych, tomograficznych i ultrasonograficznych, a egzamin testowy obejmował 60 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.
Nasi Studenci zdobyli:

1. drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci anglojęzyczni w składzie:
    1)Vang Ask, który uzyskał najlepszy wynik z części teoretycznej spośród wszystkich uczestników konkursu i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej
    2) Liberato Jose
    3) Fitzsimons Robert
  2. piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci polskojęzyczni w składzie:
    1) Kozdroń Daria, która uzyskała czwarty, najlepszy wynik z części teoretycznej spośród wszystkich uczestników konkursu i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji indywidualnej,
    2) Puczyński Michał
    3) Partyka Alicja

Warto nadmienić iż w kategorii indywidualnej wszyscy nasi Studenci znaleźli się w pierwszej piętnastce finalistów na 77 uczestników.

Serdecznie gratulujemy !!!