Study Buddy

Poszukujemy studentów, którzy chcieliby pomóc swoim zagranicznym kolegom przyjeżdżającym do Collegium Medicum na semestr lub rok studiów w ramach programu Erasmus+. W semestrze zimowym 2018/19 na Wydziale Lekarskim będzie gościło 22 studentów z Hiszpanii, Włoch, Portugalii oraz Rumunii.

Opieka nad „Erasmusem” daje możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni oraz pomaga w rozwoju umiejętności językowych. Do zadań Study Buddy należy kontakt ze studentem zagranicznym jeszcze przed jego przyjazdem do Polski, aby odpowiedzieć choćby na podstawowe pytania dotyczące klimatu, kosztów wyżywienia czy samego życia studenckiego w Collegium Medicum. Gdy już przyjadą do naszej Uczelni, studenci zagraniczni będą potrzebowali pomocy w odnalezieniu się w naszej rzeczywistości. Warto pomóc im w zakwaterowaniu w akademiku, pokazaniu miasta czy wskazaniu miejsc gdzie warto robić zakupy.

Liczymy na Waszą pomoc i czekamy na zgłoszenia!

Dział Projektów i Współpracy Międzynarodowej CM
(ul. Jagiellońska 13, Budynek A, III piętro, pokój 20)
aleksandra.laskowska@cm.umk.pl