Kontaktul. Jagiellońska 13, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 33 96
e-mail: dzieklek@cm.umk.pl

III edycja Turnieju Wiedzy Medycznej "TUWIM"

Zdjęcie ilustracyjne

Mimo trwającej pandemii 10 listopada 2020 roku odbyła się III edycja konkursu „TuWiM” – Turnieju Wiedzy Medycznej, skierowanego do studentów IV, V i VI roku kierunku lekarskiego. Jak w latach poprzednich konkurs bazował na formule Lekarskiego Egzaminu Końcowego zawierając 200 pytań jednokrotnego wyboru. Pytania w zdecydowanej większości zostały ułożone przez pracowników Katedr i Zakładów należących do Collegium Medicum w Bydgoszczy i dotyczyły takich dziedzin jak choroby wewnętrzne, pediatria, chirurgia, położnictwo i ginekologia, medycyna rodzinna, medycyna ratunkowa i intensywna terapia, bioetyka i prawo medyczne czy zdrowie publiczne.

Ostatecznie 66 studentów wzięło udział w Turnieju, a wśród uczestników znalazły się 4 osoby z English Division podchodzące do testu w języku angielskim. Ostatecznie osoby z 3 najwyższymi wynikami otrzymały nagrody specjalne. Ponadto, Studenckie Towarzystwo Naukowe wyróżniło najlepszych studentów na IV, V i VI roku kierunku lekarskiego, którzy nie znaleźli się w pierwszej trójce. Kolejne 17 osób z najwyższymi wynikami otrzymały wyróżnienia, a drobne upominki otrzymał każdy uczestnik Turnieju, który zakończył test. Niestety nagrody nie mogły być tradycyjnie wręczone na Radzie Wydziału Kierunku Lekarskiego ze względu na sytuację epidemiczną. Zwyciężczynią konkursu została Paulina Śledzińska z V roku kierunku lekarskiego, drugie miejsce zajął Hubert Lange (VI rok), a na najniższym stopniu podium znalazł się Paweł Wojciechowski. Studentami wyróżnionymi za najwyższy wynik na roku zostali Dominika Anzel, Aleksandra Ziętara i Paweł Biernacki z kolejno IV, V i VI roku.

 

Studenckie Towarzystwo Naukowe pragnie pogratulować wszystkim uczestnikom świetnych wyników oraz podziękować za udział i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się Katedrom, które brały udział w układaniu konkursowych pytań. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa będzie w przyszłym roku cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem oraz, że będzie ona stanowić dobrą formę sprawdzenia się i nabrania pewności siebie przed najważniejszym egzaminem wieńczącym sześć lat nauki na kierunku lekarskim.

 

Wśród nagród znalazły się: bony podarunkowe do salonów Empik o łącznej wartości 2000 zł (I miejsce - 1000 zł, II miejsce - 600 zł i III miejsce - 400 zł), książki od wydawnictwa Medycyna Praktyczna, Vouchery od Więcej niż LEK, gadżety od firmy The Organs oraz gadżety promocyjne Collegium Medicum.

 

Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać sponsorom - wydawnictwu Medycyna Praktyczna, Więcej niż LEK oraz The Organs, a także Dziekanowi Wydziału Lekarskiego za wsparcie finansowe.

 

Ponadto, z okazji organizacji Turnieju Wiedzy Medycznej, na fan page’u Studenckiego Towarzystwa Naukowego CM UMK odbył się konkurs, w którym do wygrania były również vouchery od Więcej niż LEK, w tym jako nagroda główna voucher o wartości 1500 zł!

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture.