Stypendium dla studentów kierunku lekarskiego

Młoda lekarka
Lekarka fot. pixabay

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM STUDENTOM KSZTAŁCĄCYM SIĘ NA KIERUNKU LEKARSKIM

1. Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim.
  2. Stypendium jest przyznawane na okres 4 miesięcy tj. od 1 marca 2022 roku do
    30 czerwca 2022 r. W przypadku studenta V roku studiów, stypendium może być przyznane na okres obejmujący kształcenie na V i VI roku studiów.
  3. Wysokość stypendium wynosi 2 000 złotych miesięcznie. Od tej kwoty dokonuje się potrąceń publicznoprawnych, jeżeli wynikają z przepisów prawa.
  4. Stypendium może być przyznane kandydatowi, który spełnia łącznie następujące warunki:
  • jest studentem V albo VI roku kształcącym się na kierunku lekarskim,
  • nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów,
  • zawrze umowę, w której w szczególności zobowiąże się do odbycia stażu
    a następnie podjęcia pracy na okres nie krótszy niż okres pobierania stypendium, w Szpitalu Powiatowym im. JANA PAWŁA II we Włoszczowie.
  1. Z wnioskiem o przyznanie stypendium występuje zainteresowany student.
  2. Wniosek, na druku określonym w załączniku do ogłoszenia, należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie, przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie) lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP, w terminie do dnia 21 lutego 2022 r.
  3. Do wniosku należy dołączyć:
  • zaświadczenie z uczelni o statusie studenta,
  • zaświadczenie z uczelni o średniej ocen z egzaminów za dwa ostatnie lata studiów przed złożeniem wniosku,
  • oświadczenie studenta, że nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów i nie powtarza roku.
  1. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatruje Komisja powołana przez Zarząd Powiatu.
  2. Przy wyborze przez Komisję do rekomendacji pierwszeństwo będą mieć wnioski:
  • o wyższej średniej ocen z egzaminów za ostatni rok akademicki przed złożeniem wniosku, a w przypadku wniosków o tej samej średniej ocen – brana będzie pod uwagę średnia za rok go poprzedzający,
  • w przypadku takiej samej średniej ocen za dwa lata studiów – studentów mających stałe miejsce zamieszkania na terenie powiatu włoszczowskiego.
  1. O przyznaniu stypendium decyduje Zarząd Powiatu – po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji – w terminie nie dłuższym niż do dnia 1 marca 2022 r.
  2. Udzielenie stypendium poprzedza podpisanie umowy, określającej w szczególności warunki:
  • przyznania stypendium,
  • zasady jego wypłaty,
  • okoliczności powodujące wstrzymanie i wznowienie jego wypłaty,
  • okoliczności powodujące rozwiązanie umowy i obowiązek zwrotu kwoty odpowiadającej całości stypendium pobranego przez studenta.
  1. Student jest zobowiązany załączyć do umowy zabezpieczenie w postaci weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Więcej informacji dostępnych na stronie Starostwa powiatowego we Włoszczowie

galeria zdjęć

Plakat dotyczący stypendium. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Lekarka. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.