Nasi studenci „Leczą z Misją”

Dwoje studentów IV roku kierunku lekarskiego w Collegium Medicum UMK - Agnieszka Wojnowska i Wojciech Napiontek uczestniczyło w wolontariacie medycznym w Kenii, organizowanym w ramach stowarzyszenia „Leczymy z Misją”, które zrzesza studentów kierunków medycznych z całej Polski.

W ramach projektu studenci spędzili 5 tygodni w Kenii, w ciągu których szkolili personel szpitala z zakresu podstawowych i zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych. Poruszanie tej tematyki w krajach tzw. Globalnego Południa jest niezwykle istotne, gdyż edukacja medyczna tych krajów wciąż potrzebuje wsparcia.

Agnieszka i Wojtek zawieźli również do Kenii sprzęt medyczny pozyskany w Polsce. Pozwolił on na przeprowadzenie szkoleń oraz przyczynił się do polepszenia warunków pracy w szpitalu. Warto nadmienić, że wyjazd był okazją do poszerzenia horyzontów medycznych studentów, którzy nabyli nowe doświadczenia. Wolontariat finansowo wsparła uczelnia.