Kontakt ul. Jagiellońska 13, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 33 96
e-mail: dzieklek@cm.umk.pl

Zgromadzenie delegatów IFMSA-Poland

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Eliza Prykhodko

W dniach 9-11 listopada 2018 r. odbyło się 41. Zgromadzenie Delegatów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland w Łysomicach.

Bydgoski Oddział IFMSA-Poland w tym roku miał zaszczyt przygotowywać to wyjątkowe wydarzenie.

Delegacja studentów w nim działających miała okazję w gronie wolontariuszy z całej Polski wziąć udział w szeregu warsztatów i spotkań, które z pewnością wzbogaciły ich o nowe pomysły na rozwój lokalnej działalności Stowarzyszenia, którego misją jest budowanie potencjału i wzrost kwalifikacji studentów kierunków medycznych z równoczesną realizacją działań na rzecz społeczności w zakresie zdrowia publicznego, edukacji medycznej, humanitaryzmu oraz podnoszenie tych spraw w dyskusji publicznej i ich podejmowanie we współpracy międzynarodowej.

W trakcie 41. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland odbyła się również coroczna Gala rozdania Nagród im. Zbigniewa Ehrmanna, w czasie której docenieni zostają najbardziej zaangażowani Członkowie Stowarzyszenia.

W tym roku IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz otrzymał rekordową ilość 6 Nominacji oraz 5 Nagród w kategoriach:

- Najlepszy Prezydent Oddziału: Dominika Skwara- Najlepszy Skarbnik Oddziału: Joanna Bujak- Najlepszy Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS: Agnieszka Dylik- Najlepszy Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju: Bogusz Olszewski- Nagroda Honorowa: Marcin Kawałkiewicz

Gratulujemy nagrodzonym i wierzymy, że rozwój Stowarzyszenia przyczyni się do wzrostu kwalifikacji studentów Collegium Medicum UMK oraz świadomości zdrowotnej wśród Mieszkańców Bydgoszczy.

Autor zdjęć: Eliza Prykhodko

pozostałe wiadomości