Kontaktul. Jagiellońska 13, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 33 96
e-mail: dzieklek@cm.umk.pl

Wynalazki na medal

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

Podczas paryskich Międzynarodowych Targów Wynalazczości Grand Prix Eiffel International naukowcy z Collegium Medicum UMK  uhonorowani zostali dwoma złotymi medalami, zaś w trakcie Kaohsiung International Invention&Design EXPO (Tajwan) jeden wynalazek otrzymał srebrny, zaś jeden – brązowy medal.

Wśród nagrodzonych rozwiązań znalazły się:

  • złoty medal w Paryżu oraz srebrny medal w Kaohsiung dla wynalazku naukowców z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK pn. „Stent wewnątrznaczyniowy o właściwościach przyspieszających gojenie się miejsca implantacji i ograniczających wystąpienie zakrzepicy." Autorami wynalazku są dr Maciej Gagat, dr hab. Dariusz Grzanka oraz prof. dr hab. Alina Grzanka;
  • złoty medal w Paryżu oraz brązowy medal w Kaohsiung dla wynalazku naukowców z Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK pn. „Preparat o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus i sposób wytwarzania preparatu o działaniu adaptogennym na bazie ekstraktu z Eleutherococcus senticosus”. Autorami wynalazku są: dr hab. Daniel Załuski i dr Rafał Kuźniewski.

Targi w Paryżu zgromadziły 150 wynalazków z 14 krajów, natomiast w Kaohsiung obecni byli przedstawiciele 21 krajów, prezentujący ponad 380 wynalazków. Każdy wynalazek był oceniany przez dwóch niezależnych ekspertów. Nagrodzone rozwiązania mogą liczyć na szczególne zainteresowanie inwestorów, którzy licznie odwiedzają tego typu imprezy w poszukiwaniu interesujących projektów do wdrożenia. Oba wydarzenia stawiają sobie za główny cel promocję współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań i innowacji w przemyśle oraz umożliwienie wymiany naukowo-handlowej i transferu technologii pomiędzy wynalazcami a międzynarodowym światem biznesu oraz inwestorami zainteresowanymi inwestycjami w innowacyjne projekty.

Udział wynalazków naukowców z UMK w targach był ułatwiony dzięki środkom finansowym z projektu "KUBUS - Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług" w Programie MNiSW "Inkubator Innowacyjności+", realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK.

Przy tej okazji warto podkreślić, że do 18 stycznia 2019 r. przyjmowane są zgłoszenia innowacyjnych pomysłów do wsparcia w ramach badań przedwdrożeniowych w 2019 r. Szczegóły na stronie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK.

pozostałe wiadomości