Ogromny sukces Studentów I roku kierunku lekarskiego CM UMK w XXXVI Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2023

Miło nam poinformować, że Studenci I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wykazali się doskonałą znajomością z zakresu anatomii prawidłowej człowieka podczas XXXVI Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2023, zorganizowanego przez Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w dniach 26–28.05.2023 r.

Nasi Studenci odnieśli ogromny sukces, zdobywając aż pięć z dwunastu statuetek Scapula Aurea 2023.

Studenci anglojęzyczni w klasyfikacji indywidualnej zajęli I, II i IV miejsce, co przełożyło się na I miejsce w klasyfikacji zespołowej:

I miejsce - Ali Salem

II miejsce - Christiana Alali Boma-George

IV miejsce - Lisa Ennis

Studenci polskojęzyczni zajęli II miejsce w klasyfikacji indywidualnej i II miejsce w klasyfikacji zespołowej, ustępując w obu klasyfikacjach tylko o jeden punkt zwycięzcom z Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach:

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej - Michał Rubelowski

II miejsce w klasyfikacji zespołowej - Zuzanna Bielińska, Martyna Kumor, Michał Rubelowski

Organizatorzy XXXVI Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea 2023 dołożyli wszelkich starań, by zapewnić najwyższy profesjonalizm i poziom merytoryczny. Tegoroczne statuetki są niepowtarzalnym dziełem artystycznym, wykonano je z brązu i krzemienia pasiastego, który jest skarbem Gór Świętokrzyskich.

Część teoretyczna obejmowała 60 pytań jednokrotnego wyboru przy pięciu dystraktorach z zakresu anatomii prawidłowej, anatomii topograficznej, anatomii klinicznej, anatomii czynnościowej, anatomii radiologicznej oraz neuroanatomii. Na część praktyczną składało się 20 szczegółów anatomicznych na obrazach tomografii komputerowej oraz preparatach formalinowanych.

W teoretyczne i praktyczne przygotowanie naszych Studentów byli zaangażowani następujący nauczyciele akademiccy Katedry Anatomii Prawidłowej CM UMK: prof. dr hab. Michał Szpinda, dr Mateusz Badura, dr Małgorzata Dombek, dr Magdalena Grzonkowska, lek. Jerzy Juchnowicz oraz dr Monika Paruszewska-Achtel.

Serdecznie gratulujemy!

I miejsce - Ali Salem

II miejsce - Christiana Alali Boma George

II miejsce - Christiana Alali Boma-George