Medycyna narracyjna

8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja „Medycyna narracyjna. Wartość opowieści o doświadczeniu choroby w praktyce klinicznej, badaniach i edukacji.”

Konferencja poświęcona jest problematyce wartości opowieści o doświadczeniu choroby oraz podejścia dowartościowującego rozmowę z pacjentem. Spotkanie będzie okazją do dwutorowego humanistyczno-medycznego spojrzenia na wartość opowiadania o chorobie w praktyce klinicznej.

Miło nam zawiadomić, że Pracownia Komunikacji w Medycynie Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK jest w gronie współorganizatorów tego wydarzenia, do których należą również Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Zespół Języka Medycznego Rady Języka Polskiego PAN, Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Więcej informacji:

komunikacjamedyczna.pl