Wykłady fakultatywne w j. angielskim

Wykład Profesora Mauro Panteghini w Collegium Medicum UMK fot. Mariusz Kowalikowski

W związku z zaplanowanym przyjazdem Prof. Mauro Panteghini, wybitnego eksperta z dziedziny medycyny laboratoryjnej, w charakterze „Visiting Professor” na zaproszenie Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, w dniach 25, 28-29 maja 2018 r. serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy osoby, w szczególności studentów 4-5 roku Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu do wysłuchania cyklu wykładów, które osobiście poprowadzi Profesor Mauro Panteghini.

Mauro Panteghini (lek. med., dr. n. med., profesor) ukończył specjalizację z medycyny laboratoryjnej, jest Kierownikiem Katedry i Zakładu Biochemii Klinicznej i Klinicznej Biologii Molekularnej przy Szkole Medycznej Uniwersytetu w Mediolanie. Prof. Panteghini jest autorem 525 publikacji (H-index: 53) i ponad 470 streszczeń zjazdowych. Wygłosił ponad 150 wykładów na międzynarodowych konferencjach. CV Prof. M. Panteghini 85.61 KB

Prof. Mauro Panteghini wygłosi 10 wykładów fakultatywnych w języku angielskim dla studentów V roku kierunku lekarskiego English Division pt. „Biomarkers of high clinical usefulness”.
SZCZEGÓŁOWY PLAN WYKŁADÓW 557.2 KB

Serdecznie zapraszamy!

Wykłady odbywać się będą w następujących terminach:

piątek 25 maja 2018 r.

• godz. 9.30-12.30, aula DS3, Plasma glucose/Glycated hemoglobin
  • godz. 14.30-17.30, aula DS3, Serum creatinine and GFR equations/Albuminuria

poniedziałek 28 maja 2018 r.

• godz. 9.30-12.30, budynek audytoryjny (Biblioteka Medyczna), sala nr 4, Cardiac troponin/Procalcitonin
  • godz. 14.30-17.30 aula DS3, Prostate specific antigen /Serum human epididymis protein 4

wtorek 29 maja 2018 r.

• godz. 9.30-12.30, budynek dydaktyczny patomorfologii, aula 309, Fecal calprotectin/Vitamin B12&Folate

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.