Laureatka Konkursu Perły Nauki z Collegium Medicum

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu "Perły Nauki" (dawniej "Diamentowy Grant"), którego celem jest wsparcie projektów badawczych lub artystycznych wybitnie uzdolnionych absolwentów i studentów. Wyłoniono pięcioro laureatów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Z Collegium Medicum laureatką jest Pani lek. Klaudyna Grzelakowska - Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu oraz absolwentka kierunku lekarskiego CM UMK.

Finalistka otrzymała grant w wysokości 240 tys. zł na badania naukowe pt. "Wysoka reaktywność płytek podczas leczenia tikagrelorem u pacjentów po przebytym OZW".

Warto dodać, że w skali całego kraju maksymalną kwotę dofinansowania dla nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu oraz rolniczych, tj. 240 tys. zł, otrzymały jedynie cztery osoby.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej!

Notka biograficzna