Kontaktul. Jagiellońska 13, 85-067 Bydgoszcz
tel.: +48 52 585 33 96
e-mail: dzieklek@cm.umk.pl

I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK

obrazek:


I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK
w ramach cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych „Anestezjologia Interdyscyplinarna”

Organizatorzy cyklu konferencji „Anestezjologia Interdyscyplinarna” i Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK zapraszają na pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim i najprawdopodobniej pierwszy w Polsce cykl warsztatów – symulacji z wykorzystaniem symulatorów wysokiej wierności i programów wirtualnej rzeczywistości - dla interdyscyplinarnego personelu medycznego.


Część I: Rozpoznawanie śmierci mózgu.

 

Termin: 10 czerwca 2019 r.Miejsce: Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK, ul. Kurpińskiego 19 w BydgoszczyW związku ze zbliżającymi się
zmianami dotyczącymi kryteriów i sposobów stwierdzania śmierci mózgu zapraszamy personel medyczny interdyscyplinarnych specjalności uczestniczący w praktyce klinicznej w procesie diagnostyki śmierci mózgu do uczestnictwa w szkoleniu.

Warsztaty pod honorowym patronatem Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii w województwie kujawsko-pomorskim będą prowadzone przez multidyscyplinarny zespół dydaktyczny Collegium Medicum UMK oraz gościnnie - innych ośrodków akademickich.

W programie m.in. wystąpienie prof. dr hab. med. Romualda Bohatyrewicza(Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 PUM, Szczecin) p.t. "Stwierdzanie śmierci mózgu według znowelizowanych kryteriów”. 

Kontynuację pierwszej części  będą stanowić warsztaty:

  • II Kwalifikacja zmarłego dawcy narządów i tkanek

  • III Opieka nad zmarłym dawcą narządów i tkanek

  • IV Autoryzacja pobrania narządów i tkanek od dawcy zmarłegoUdział jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników jest ograniczona.

Rejestracja: kikanest@cm.umk.pl
W tytule wiadomości e-mail prosimy wpisać: „Warsztaty w CSM CM UMK 10.06.2019”, a w treści prosimy o podanie: imienia i nazwiska oraz specjalizacji/afiliacji

Chętnych, którym nie uda się zakwalifikować na warsztaty organizowane w dniu 10.06.2019 zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Program opublikujemy wkrótce. Warsztaty planowane są w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy!

 fot. archiwum Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK

I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy - foto 2  1 budynek CSM
 I edycja warsztatów w Centrum Symulacji Medycznych CM UMK w Bydgoszczy - foto 1
 

pozostałe wiadomości