Nagrody i Stypendia Naukowe Prezydenta Miasta

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków do konkursu na Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta i Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla wyróżniających się studentów oraz dla wyróżniających się młodych naukowców w trzech kategoriach:

1. wnioski z propozycją zgłoszenia kandydatów do stypendium Prezydenta Miasta dla wyróżniających się studentów (wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, dorobkiem naukowym, osiągnięciami, etc.) należy składać (także w formie elektronicznej na adres dydaktyka@cm.umk.pl) do Działu Dydaktyki CM do dnia 14 stycznia 2019 roku. Zgodnie z Uchwałą Kapituły Nagród i Stypendiów Naukowych Prezydenta Miasta Nr/1/07 z dnia 29 czerwca 2007 r. wnioskodawca może zaproponować nie więcej niż dwie osoby do stypendiów dla wyróżniających się studentów, dlatego proszę o oddelegowanie jednej osoby z Pani Wydziału do Komisji, która wybierze spośród złożonych wniosków te, które wezmą udział w konkursie o przyznanie stypendiów. Jednocześnie nadmieniam, że posiedzenie Komisji odbędzie się dnia 16 stycznia 2019 roku o godz. 10.00 w Dziale Dydaktyki CM, w związku z tym proszę o przekazanie informacji osobie wytypowanej przez Panią Dziekan.

2. wnioski o stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla wybitnych młodych naukowców, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, proszę po rozpatrzeniu i weryfikacji przez Panią Dziekan, złożyć (także w formie elektronicznej na adres nauka@cm.umk.pl) do Działu Nauki CM do dnia 11 stycznia 2019 roku, dołączając propozycję opinii Uczelni do wniosku. Za „młodego pracownika nauki” uważa się pracownika nauki, który nie ukończył 36 lat do 31 grudnia 2019 roku.

3. wnioski o nagrodę naukową indywidualną lub zespołową Prezydenta Miasta Bydgoszczy za lata 2017-2018, przyznawaną pracownikom nauki związanym ze środowiskiem bydgoskim, bądź za dzieło związane z Bydgoszczą, wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, odpowiednio udokumentowane (tj. wraz z kserokopiami publikacji), proszę po rozpatrzeniu i weryfikacji przez Panią Dziekan, złożyć (także w formie elektronicznej na adres nauka@cm.umk.pl) do Działu Nauki CM do dnia 8 lutego 2019 roku, dołączając propozycję opinii Uczelni do wniosku.
Jednocześnie informuję, że Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznawana jest za wybitne osiągnięcia naukowe, które znalazły swój wyraz w publikacji, konstrukcji lub wdrożeniu wyników badań. Dorobek naukowy aplikantów powinien obejmować publikacje, patenty, opracowane wzory użytkowe za okres dwóch lat kalendarzowych poprzedzających rok posiedzenia Kapituły rozpatrującej wnioski o przyznanie nagród i stypendiów (tj. 2017 i 2018 r.).
We wniosku o zespołową nagrodę naukową należy podać procentowy udział poszczególnych współautorów zgłoszonych do nagrody. Procentowy udział powinien być uzgodniony ze współautorami. Należy ponadto dołączyć oświadczenia o zrzeczeniu się praw do ww. nagrody wszystkich osób będących współautorami dołączonych publikacji a nie ujętych we wniosku.
Uprzejmie proszę o zgłoszenie odpowiedniej liczby (jednej, co najwyżej dwóch) kandydatur z Wydziału, ponieważ Collegium Medicum może zaproponować nie więcej niż po dwie kandydatury do stypendiów Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla wybitnych młodych naukowców oraz nagrody naukowej indywidualnej lub zespołowej Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Szczegółowe informacje dot. Nagrody Naukowej Prezydenta Miasta oraz Stypendium Prezydenta Miasta Miasta Bydgoszczy dla wybitnych młodych naukowców, znajdują się na stronie internetowej Działu Nauki CM a wzory wniosków oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych zamieszczone są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Bydgoszczy, w zakładce „Ogłoszenia/Wydział Edukacji i Sportu”:

www.bip.um.bydgoszcz.pl/struktura_miasta/wydzialy_urzedu_miasta/wydzial_edukacji_i_sportu/ogloszenia/